Informacje dla Rodziców

-> Dodatkowe dni wolne 2021-2022odatkowe dni wolne 2021-2022

1) Poradnie

2)  Bezpłatne podręczniki Zarządzenie Dyrektora SP7

3)Procedura postępowania w sytuacji zaistnienia wypadku ucznia w Szkole Podstawowej nr7

4) Dobry start

Dobry start informacje

5) Wykaz instytucji i organizacji pozarządowych....

Procedury postępowania

Wykaz instytucji i organizacji pozarządowych do których można się zgłosić o wsparcie w sytuacjac

wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wychowawczej.

6) Bezpieczna droga do szkoły

dzieci na drodze

W niedzielę 20 listopada kolejny raz będziemy obchodzić Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To święto, ustanowione przez UNESCO w 2005 roku, nieprzypadkowo wypada w jednym z najciemniejszych miesięcy w roku. Jesienne plucha, mgła, szare poranki i wieczory sprawiają, że widoczność na drodze jest znacznie ograniczona, a kierowcom coraz trudniej jest zauważyć pieszych. Dotyczy to szczególnie najmłodszych i siłą rzeczy najmniejszych uczestników ruchu drogowego. Z policyjnych statystyk wynika, że w 2021 roku w Polsce miało miejsce aż 1775 wypadków drogowych z udziałem dzieci.

Co możesz zrobić, by zmniejszyć tę tragiczną liczbę?

Naucz pociechę, jak ważna jest dobra widoczność na drodze!

Dokonaj oględzin garderoby wierzchniej malucha i sprawdź na ile rzuca się ona w oczy po zmroku. Ciemne kurtki i spodnie mają tendencję do „stapiania się z tłem”. Nie musisz od razu kupować dziecku nowych rzeczy. Wystarczy doklejenie do kurtki, plecaka lub czapki elementów odblaskowych, np. naklejek i łatek. Wybieraj takie elementy odbijające światło, które wykonano zgodnie z europejską normą EN 13356. Co więcej, dowiedz się, jak dziecko w danym wieku postrzega ruch uliczny i co możesz zrobić, by uczulić je na niebezpieczeństwa na drodze.

Szczegółowe zalecenia dotyczące bezpieczeństwa drogowego dla dzieci, a także grafiki dotyczące widoczności znajdziesz w artykułach „Dzieci jak uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Widoczność dzięki odblaskom”.

Gorący posiłek

posilekRED